4-5 db. krumpli ( 60 dkg körül)
egy evőkanál olaj
egy púpozott evőkanál érlelt tehén sajt(parmezán jellegű)
egy mokkáskanál édes nemes pirospaprika
só ízlés szerint
A krumplit megpucoljuk, majd 2,5-3 mm vastag karikára szeljük.
Egy fazékban két csipet sóval,és annyi vízzel,hogy ellepje feltesszük a lángra, megfőzzük, vigyázzunk,hogy ne főjön szét,majd leszűrjük.
Közben a sütőt 180 fokra melegítjük.Egy tepsit sütőpapírral kibélelünk, megolajazzuk, majd belerakjuk a leszűrt krumplit, egy kicsit összeforgatjuk az olajjal és betesszük a sütőbe. ( Lehet rá tenni zöld fűszert, a kakukkfű nagyon finom).
Kb 20 percig sütjük.
Közben lereszeljük a sajtot,összekeverjük a pirospaprikával, ráhintjük a sült krumplira és visszatesszük a sütőbe és rápirítjuk a sajtot.
Forrón tálaljuk. Bármilyen salátával finom. Akár köretként is tálalható.
Tipp: Ízesíthetjük zöld fűszerrel kakukkfűvel,petrezselyemzölddel.
A fő összetevőket összekeverni és ízesíteni só, bors, fokhagyma,vöröshagyma dinsztelve, esetleg útifű. Lisztet olajon megpirítani, paradicsomlével felengedni ( paradicsomos rántás...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A krumplit megmosom és héjában megfőzöm. A forró burgonyát meghámozom, és krumplinyomóval áttöröm . Ha a burgonya kihűlt már nem lehet összetörni. 1 mokkáskanál sót szórok rá majd...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű