0,5 kg liszt
25 dkg vaj
3 tojás sárgája
15 dkg porcukor
2 ek. tejföl
1/2 cs. sütőpor
1-2 cs. vaníliás cukor. (helyette én vanilia aromát használok
A tészta felébe beledolgozhatunk kakaóport, de akkor tegyünk még hozzá kb. negyed vajat is.
A tésztát egy órára tegyük hűtőbe!
Kisült a kinyomós, fontos hozzá tenni, hogy a tésztának jól le kell hűlnie.
A tepsit nem szabad kikenni, lisztezni, sütőpapírral kibélelni. A csupasz tepsire jól ragad a tészta, sütés után pedig könnyen lejön. 6 percig sütöttem, 180 fokon, így lett tökéletes. 5 perc kevés volt, 7 perc alatt pedig nagyon megsült az alja. Ne azt figyeld, hogy mikor kezd pirosodni, mert addigra az alja nagyon megég.
Gép nélkül is jó, egy keveset kipróbáltam, hogy golyókat formáztam, majd egy pohár talpával laposra nyomtam. Villával lehet cifrázni a tetejét. Vagy a golyókat csak egy kissé ellapítani, közepébe fakanállal mélyedést nyomni, amit lekvárral lehet tölteni, és mondjuk durvára tört dióval megszórni. Sütési idő ekkor kicsit több, szerintem 8 perc.
A vajat keverd ki a cukorral, majd a tojásokkal. A többi hozzávalót is keverd bele, majd a tésztát kanalazd papírral bélelt muffinformákba. 180 fokos sütőben süsd tűpróbáig.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat a cukorral összekavarjuk, majd a tejet és tojásokat is beledolgozzuk. A lisztet, a kakaóport és a sütőport összekeverjük, hozzáadjuk, csomómentesre keverjük. Sütőpapírral b...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A liszteket a cukorral és a tojással, margarinnal jól összedolgozzuk. 3 részre osztjuk. Az egyik feléhez a kókuszt, a másikhoz a kakaóport a harmadikhoz a darált diót adjuk. Daráló...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű