4 tojásos vizespiskóta
1 l sárga- vagy őszibaracknektár
(cukor, szükség és ízlés szerint)
3 csomag vaníliaízű pudingpor
6 dl tejszín
3 csomag habfixáló
2 csomag vaníliás cukor
kb. 25 dkg szögletes keksz
csokimáz
A máz készülhet tortabevonóból is,.
Hozzávalók:
10 dkg margarin
10 dkg cukor
2 evőkanál tej
2 púpos evőkanál kakaó
Ezeket összefőzzük, kb. egy percig kicsi lángon főzzük, közben kevergetjük. Néhány percig kevergetve hűtjük, mielőtt rákenjük a sütire.
Megsütjük a piskótát.
Én így készítem a vizespiskótát: szétválasztok 4 tojást. A sárgáját habosra keverem 7 evőkanál cukorral, fél sütőporral. Egyenként hozzáadok 4 evőkanál forró vizet, majd 8 evőkanál lisztet. A fehérjéket egy csipet sóval és 3 evőkanál cukorral felverem, s óvatosan hozzákeverem a masszához. Kikent vagy sütőpapapírral bélelt tepsiben sütjük.
A gyümölcsnektár egy részében elkeverjük a pudingporokat. A többit főni tesszük. Ha savanyúnak találjuk, lehet néhány evőkanál cukorral édesíteni. Ha fő, hozzáadjuk a pudingot, s sűrűre főzzük. A kihűlt piskóta tetejére kenjük.
Ha kihűlt a pudingtöltelék, felverjük a tejszínt a vaníliás cukorral. Hozzáadjuk a habfixálókat. Ha már jó kemény, a töltelékre simítjuk.
A tetejét kirakjuk keksszel.
A kekszet csokimázzal vonjuk be. Mielőtt megszilárdulna, vágjuk át a kekszek mentén, bejelölve a szeletek helyét.
A mandulatejet tedd fel forralni, tedd bele a vanília magokat és az üres vanília rudat is. Amikor a tej felforrt, vedd le a tűzhelyről, keverd hozzá a kókuszvajat és hagyd állni ne...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk kis golyókat formázunk belőle és már lehet is mártogatni a felolvasztott csokiba :D
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
120fokos sütőben kb 20 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű