30 dkg cukor
1,5 dl víz
15 dkg darált dió
25 dkg háztartási keksz
15 dkg vaj
1 evőkanál cukrozatlan kakaópor
10 dkg étcsokoládé
2 evőkanál habtejszín (nem felvert)
1 evőkanál olaj
A vizet és a cukrot egy edénybe tesszük és feltesszük főni. Folyamatosan kavargatjuk, addig főzzük, amíg elkezd szirupossá válni. Hozzáadjuk a darált diót és még egy percig főzzük. Félrehúzzuk a tűzhelyről és hozzáadjuk a darált kekszet, jól összekeverjük. Majd a vajat is hozzákeverjük és két részre osztjuk a masszát. Az egyikhez hozzákeverjük a kakaóport. Alufóliával kibélelünk egy 20 x 26-os tepsit és belekanalazzuk a világosabb masszát, amelybe nem került kakaópor. Erre kerül a kakaós massza, jól elsimítjuk, hogy egyenletes legyen. Hűtőbe tesszük egy órára, majd kivesszük és tálcára borítjuk, levesszük az alufóliát. A csokoládét felolvasztjuk, hozzákeverjük az olajat és a tejszínt, elkenjük a süteményen. Amikor a bevonat szilárddá vált, szeletelhetjük. Ha azt szeretnénk, hogy a sütemény magasabb legyen, akkor használjunk kisebb tepsit.
Ha finom süteményre vágysz, de nincs kedved sütögetni,akkor ez a neked való recept!
A tésztához összedörzsöljük a lisztet, a sütőport, a porcukrot, a citromhéjat és a vajat. Egy egész tojást és annyi tejfölt teszünk hozzá, hogy nyújtható legyen. Ezt elosztjuk háro...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
2 egész tojást elkeverünk 2 evőkanál liszttel, 1 evőkanál kakaóval, 3 evőkanál cukorral, felöntjük 2 dl egy darabka vaníliával felfőzött tejjel, és állandó keverés mellett gyenge t...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tojást elválasztani fehérjét habbá verni sárgájához a többit hozzadni és óvatosan elkeverni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű