Családireceptkönyv.hu

Diós-mákos bejgli


Írta:

Nehézség: Könnyű
print

Hozzávalók:


1 kg liszt,
50 dkg vaj vagy (25 dkg vaj 20 dkg zsír)
3 dkg élesztő,
2 tojás,
6 dkg cukor,
1 dkg só,
4 dl tej

Diótöltelék :
2 dl tejet vagy vizet 30 dkg cukorral felforralunk és 40 dkg darált dióra öntjük, jól összekeverjük, 8 dkg mazsolát, kevés fahéjat, és reszelt citromhéjat vegyítünk hozzá.

Máktöltelék :
2,5 dl tejet vagy vizet felforralunk 30 dkg cukorral és 40 dkg darált mákra öntjük, majd jól összekeverjük 8 dkg mazsola +fahéj.
A tölteléket hidegen kenjük a tésztára.

Elkészítés:


A lisztet a cukorral ,sóval, zsiradékkal elmorzsoljuk, az élesztőt kevés langyos tejben felfuttatjuk és az egészet megfelelő mennyiségű tejjel összedolgozzuk.
A tésztának félkeménynek kell lennie, hogy a kéztől elváljon. Letakarva pihenni hagyjuk, utána a tésztát hat egyenlő részre osztjuk és cipókba formáljuk. Ezután egyenként kinyújtjuk téglalap alakúra kinyújtjuk és megkenjük dió vagy máktöltelékkel.
Tepsibe rakjuk a tetejét megkenjük felvert tojással, villával megszurkáljuk és megsütjük.

Diós-mákos bejgli

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Kalácsok,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar Limara féle fahéjas kalácsot sütöttem, csak én kakaó
Limara féle fahéjas kalácsot sütöttem, csak én kakaó

A vaj kivételével az összes hozzávalót bekészítettem a kenyérsütőgép üstjébe. A vajat csak a dagsztás második felében adagoltam hozzá. Dagasztás programon összeállítottam a tésztát...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: emaxa
farsangi fánk
farsangi fánk

Futtassuk fel a tejben az élesztőt egy kis cukorral. A liszthez pedig adjuk hozzá a tojássárgát, a porcukrot, az OLVASZTATLAN margarint, egy kevés sót, esetleg 1 ek. rumot, és végü...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar bejgli nem kell keleszteni
bejgli nem kell keleszteni

Tejfölt a zsírt a tojást a cukorral és a sóval jól összekavarjuk,belemorzsoljuk az élesztőt és összegyúrjuk a liszttel.Ne túl kemény tésztát készítsünk. 3 részre osztjuk. Előre elk...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk