Hozzávalók:
0,5 kg liszt
6 dkg cukor,
5 dkg vaj,vagy margarin,
kb. 3dl tej
2, 5 dkg élesztő,
kávéskanál só,
1 ek.kakaó,
1 tojás sárgája
1 tojás a megkenéséhez
Töltéshez:
10 dkg vaj, vagy Rama,
10 dkg porcukor,
2 vaníliás cukor,
1 evőkanál kakaó,
esetleg kis fahéj
Az élesztőt felfuttatjuk a tejben a cukorral, s összegyúrjuk a többi hozzávalóval, kivéve a kakaót. Elfelezzük, s a kakaót is hozzágyúrjuk az egyik részéhez. Meleg helyen, letakarva kelesztjük. Ha van kelesztőtálunk elég 40-45 perc,míg háromszorosára megkel. Addig habosra keverjük a kakaókrémet. Ha megkeltek a tésztáink; a fehér, s a kakaós részt is két-kétfelé vesszük, kör alakúra nyújtjuk. Egymásra teszünk egy fehér, egy kakaós tésztát, úgy, hogy az alsót megkenjük egy kis kakaós krémmel. Tortaszerűen felszeleteljük tetszőleges nagyságúra, s újabb kakaós krémmel megkenve feltekerjük. Nálam 8-8 kifli jött ki egy-egy részéből. A másikkal ugyanígy járunk el. Sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, s további negyedórát pihentetjük letakarva. Ezután tojással megkenjük, s gőzös előmelegített sütőben 170 fokon, kb. 20 perc alatt készre sütjük.
Én egy edénybe vizet teszek és berakom a sütőbe,szépen kel a tészta és nem lesz kemény.
Elkészítés Megfőzzük a pudingot a csomagon lévő leírás szerint, és hagyjuk kihűlni úgy, hogy közben időnként megkeverjük, összetörjük, hogy ne álljon össze. A gyerekek nagy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A liszthez hozzáadtam a meleg vizet és a sót. Az élesztőt belemorzsoltam (nem futtattam fel) és hozzáadtam az olajat. Ezeket a robotgép dagasztó spiráljával jól kidolgoztam. Kb....
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Kenyértésztát dagasztunk. 1,5-2 óra kelesztés, majd formáztam, duplára kelesztettem. Jénaiban hideg sütőben indítva, 200 fokon sütöttem.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű