50 dkg liszt
1 ek só
1 Rama
2 tojássárga
2 dl tej
1 kiskanál porcukor
5 dkg élesztő
1 tejföl
5 dkg Rama
2 ek liszt
Az élesztőt felfuttatjuk a porcukorral.
Egy tálban összekeverjük a lisztet a sóval, majd elmorzsoljuk a Ramával és jó alaposan átgyúrjuk a két tojássárgával a tejföllel és a felfutott élesztővel. Kb egy órát pihentetjük, hogy jól megdagadjon.
5 dkg Ramát felolvasztunk, 2 ek lisztet teszünk bele és a kinyújtott tésztára kenjük, majd összehajtogatjuk. Összehajtjuk 2-3-szor is, minden hajtogatásnál negyed órát pihentetjük.
Végül kinyújtjuk egy ujjnyi vastagságúra, a tetejét ha valaki szeretné az késsel bekockázhatja, majd kiszaggatjuk pogácsaszaggatóval, megkenjük tojásfehérjével és megszórjuk sajttal a tetejét. Előmelegített sütőben kisütjük aranybarnára a pogikat.
Hagyjunk egy kis helyet a pogácsák között, mert megnőnek.
Langyos, cukros tejben felfuttatjuk az élesztőt. Egy tálba tesszük a lisztet, a zsiradékot, a tejfölt, a bort /jelen esetben a rumot/, a sót, a tojást és a felfuttatott élesztőt h...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Lisztet, sütőport, cukrot, sót keverni. Tojást, tejet, olajat, sajtot keverni. Majd összekeverni őket, és mehet a muffin sütőbe.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű