1 egész tojás
25 dkg cukor
5 dkg vaj/zsír
1/4 liter tej
4 dkg kakaó
25 dkg finomliszt
1 csomag sütőpor
A tojást a zsírral előbb habosra keverjük, hozzáadjuk a tej felét, a cukrot és a kakaót. 10 percig keverjük, beleszitáljuk a lisztet a sütőporral, és a maradék hideg tejjel hígítjuk. Jól kidolgozzuk, és zsírozott, lisztezett tepsibe öntjük, 180 fokra előmelegített sütőben kb. 35-40 percig sütjük, tűpróbával ellenőrizzük.
A sütőt nem nyitogatjuk.
Jó bele a szódabikarbóna is.
az egészet jól össze kever majd formába kanalaz forró sütő és 12 percig legalább nem kinyit
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kókusztejet, és a kókuszreszeléket mérjük egy edénybe, majd keverjük össze habverővel. Így együtt felforraljuk. Elég, ha éppen csak felforr, azonnal húzzuk is le a tűzhelyről. Te...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
A lereszelt vagy szeletelt almát megpároljuk a cukorral és a fahéjjal. A tejben elkeverjük a pudingporokat, s belefőzzük az almába. Amikor a krém kihűlt, az egyik lap tetejére rási...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű