50 dkg spagetti tészta
2 nagy fej vöröshagyma
2 db sárgarépa
1 kis db káposzta
2 ek só
6 ek szójaszósz (sötét)
4 ek napraforgó olaj
A spagettit sós vízben kifőzzük, leöblítjük, leszűrjük.
Míg a víz felforr, megtisztítjuk a zöldségeket. A hagymafejeket négyfelé, majd a negyedeket keresztben csíkokra vágjuk. A répát kettévágjuk, majd hosszában vékonyan felszeleteljük, és a szeleteket vékony csíkokra vágjuk (Julienne-re.) A káposztát is először hosszában kettévágjuk, majd keresztben vékony csíkokra szeleteljük.
Az edény méretétől függően egyszerre vagy kétszerre készítjük el: wokba vagy nagy átmérőjű, kissé magasabb falú serpenyőbe olajat öntünk, és magas hőfokon a hagymát kissé átpirítjuk addig, míg éppen hogy üvegesedni kezd.
Beletesszük a répát és a káposztát, és együtt pirítjuk tovább addig, míg a zöldségek az olajban kissé megpirulnak. (A káposzta színe megváltozik, üvegessé kezd válni.)
Rátesszük a kifőtt spagettit, meglocsoljuk a szójaszósszal, és együtt pirítjuk tovább, míg a szójamártás egyenletesen eloszlik rajta.
Gyúrjunk lisztből, élesztőből, sóból, cukorból, vízből és olajból tésztát, kelesszük meleg helyen 1 órát. Kinyújtjuk és sütőlemezre helyezzük. Megkenjük a mártással: az olajon megd...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
1. Az összes tej negyedével, és a cukorral felfuttatjuk az élesztőt, majd egy tálban összekeverjük a tészta hozzávalóival, a maradék langyos tejjel bedagasszuk. 2. Konyharuhával...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes