80 dkg káposzta
8 dl paradicsom ivólé vagy 1-üveges sűrített paradicsom ezt jobban szeretjük
1 db vöröshagyma
1.5 tk só
finomliszt
sertészsír
A káposztát külső leveleitől megfosztjuk,laskára vágjuk.
A hagymát felkockázzuk.
A káposztát a hagymával együtt egy kevés vízben feltesszük főni, hozzáöntjük a paradicsomlét,sózzuk, én teszek bele 1-evőkanál zsírt
Miután megpuhult a káposzta, berántjuk.
A rántáshoz a lisztet a zsírban zsemleszínűre pirítjuk. Hideg vízzel felengedjük és szűrőn keresztül a káposztához öntjük.
Folyamatosan kevergetjük, míg besűrűsödik.
Akár cukorral akár hússal finom.
Olajon a lisztet és a fokhagymát megfuttatom majd a spenótot rátezsem étfutaom és tejjel a kellő sűrűségűre hígítom..:)
Elkészítési idő: 40-50 perc Nehézség: Könnyű
1. A gombákat ledaráljuk a vöröshagymával és elkezdjük egy felhevített serpenyőben olívaolajon megpirítani. 2. Ezután ledaráljuk a húst is, hozzáadunk egy tojást, sózzuk, borsozzu...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz