500 g liszt
20 g friss élesztő
250 g zsír/margarin
200 g reszelt sajt
csipetnyi cukor
100 ml langyos tej
1 db tojás a kenéshez
só
(1 tk pirospaprika őrlemény
1 kk őrölt köménymag) aki fűszeresen szereti
Langyos tejben elmorzsoljuk a friss élesztőt,
1 ek liszt és csipetnyi cukor kíséretében
megvárjuk amíg jól felhabzik.
Átszitált lisztben elmorzsoljuk a
zsiradékot és a reszelt sajt felét, sózzuk,
majd a megérlelt "kovásszal" együtt alaposan
átgyúrjuk. Meleg helyen,letakarva, duplájára
kelesztjük. Enyhén lisztezett deszkán ujjnyi
vastag téglalap alakot nyújtunk és éles késsel
tanglit(téglalapot)szelünk belőle.
Felvert tojással lekenjük, az összekevert fűszereket
rászórjuk, majd a reszelt sajt másik felével
meghintjük. Sütőt előmelegítjük 200 °C-ra,
ahol is 10-12 perc alatt aranybarnára sütjük.
A sok zsiradék miatt, tésztája másnapra
is finom puha marad, nem szárad ki!
A hozzávalókat összegyúrjuk. Nem kell se dagasztani, se keleszteni. Kb. ujjnyi vastagra nyújtjuk, apró pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk, a tetejét tojássárgájával megkenjük, és egy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejfölt a cukorral meglangyosítom, majd belemorzsolom az élesztőt. A liszteket összekeverem, hozzáadom a sót, a zsiradékot, a tojást, majd a felfuttatott élesztőt és jól összegyú...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
180 fok 30 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű