3db zsemle
25dkg túró
1db tojás
1cs vaníliás cukor
ízlés szerint cukor
citromhéj
kicsi tej
mazsola
1-2 ek tejföl
A zsemlének a tetejét levágjuk,kibelezzük. A túrót összekeverjük a zsemle belével,a túróval,a tojással,a vaníliás cukorral,a cukorral, citromhéjjal,a mazsolával és a tejföllel. A tejet megmelegítjük és bekenjük vele a zsemlék belsejét. nem kell nagyon,mert elázik a zsemle. A tölteléket belerakjuk és közép meleg sütőben 15-20 perc alatt készre sütöm. Mi vaníliás pudinggal ettük.
A húst csíkokra vágjuk, és bepácoljuk pár órára a gyros fűszerkeverékkel. Kevés olajon sütjük majd ki, ha a mártást és a pitákat is elkészítettük már. A tzatziki elkészítése:...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy nagyobb lábasban vizet forralunk és pár perc alatt megpuhítjuk benne a káposztaleveleket, majd félretesszük. Az apróra vágott vöröshagymát üvegesre pároljuk a felhevített zsíro...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű