25 dkg Rama margarin
60 dkg liszt
1 kávéskanál szódabikarbóna
1 kis tejföl
1 tojás
15-20 dkg reszelt sajt
só
őrölt kömény
A Rama margarint hozzáadom a liszthez, rászórom a szódabikarbónát, a sót és az őrölt köményt ízlés szerint, ráütök egy tojást, hozzáadom a kis doboz tejfölt, majd végül a lereszelt sajtot is. Az eredeti recept 15 dkg sajtot említett, nekem 23 dkg volt itthon, nem lett rosszabb tőle.
Az egész keveréket elkeverem, s addig gyúrom, míg összefüggő szép tésztát nem kapok. Ha még túl száraz lenne, akkor kis tejföl adható még hozzá, de általában kell egy kis idő, míg a kezünk melegétől a margarin megpuhul és a tészta jó lesz.
Előveszem a tallérsütőt, vagy az én esetemben a gofrisütőt és előmelegítem.
Végül kb. dió nagyságú tésztadarabokat teszek a sütőbe, ennyi kell egy tallérhoz, én most kicsit nagyobb darabokat használtam, így a sütő szép virágokat sütött, melyekből le tudtam törni a hajtás mentén egy-egy darabot. Pár perc után a tallér még jobban kihűl és még inkább érezhetővé válik a sajt íze. Megfelelően tárolva a sajtos napokig eláll.
Az élesztőt a langyos tejben a csipet cukorral felfuttatjuk. A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, hozzáadjuk a felfuttatott élesztőt, tojássárgát, sót, és összegyúrjuk. Kinyújtjuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az hozzávalókat összedolgozzuk,1 órára hűtőben pihen. Ujjnyi vastagra nyújtjuk, tojással megkenjük,sajttal,magokkal megszórjuk. Felvágjuk,majd 180 fokon sütjük
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Ez az egyszerűbb recept. Aki használ öregtésztát, annak természetesen azzal ajánlom ezt a péksüteményt is. 20-25 dkg öregtészta kell hozzá, de az élesztőt így csökkenteni kell 1-1,...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes