A mérce a szokásos 2,5 dl-es bögre :-)
Hozzávalók:
- 2 púpos bögre liszt
- 2 tojás
- 1 csomag sütőpor
- 2 doboz natúr joghurt, vagy tejföl (140 g-os kiszerelésű) De az egy tejföl, egy joghurt, is működik :-)
- 2-3 evőkanál cukor
1. A hozzávalókat összekeverjük. Egy galuskaszerű tésztát fogunk kapni.
2. Két evőkanál segítségével forró olajba szaggatjuk.
3. A tészta magától fog megfordulni az olajban. Ez azért jó, mert akkor biztosan átsül a belseje. Azért az első adag kisülése után ellenőrizzük a belsejét. Tépjük/vágjuk ketté.
Ilyen egyszerű :-)
Jó étvágyat! :-)
A hozzávalókat összegyúrjuk kis golyókat formázunk belőle és már lehet is mártogatni a felolvasztott csokiba :D
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
Tojásokat szét választom, kezedem verni a tojások fehérjét pici sóval és kicsinyenként adom hozzá a kristály cukrot, jó kemény habbá verem /fontos/. Mikor már kemény a hab hozzá k...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
egy tálba beleöntjük a lisztet abba pici sót, aztán a zsírt tejfőlt tojást, és a megfutatott élesztőt. jól összedolgozzuk ha kemény a tészta akkor langyos tejet öntünk hozzá. adjuk...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes