42 dkg vaj
60 dkg barna cukor
3 tojás
55 dkg liszt
1 csapott tk szódabikarbóna
csipet só
4 dkg kakaópor
dió a tetejére
Puha vajat a cukorral és tojásokkal kikeverjük. Száraz hozzávalókat másik tálban összekeverjük, majd összekeverjük a két tálat. Sima csöves nyomózsákból kis félgömböket nyomunk, sütőpapírral bélelt tepsire. Gömbök tetejére egy*egy diót nyomunk.
Nagyot terül a tészta!
180 fokon 12-15 percet sül.
rizsliszttel is jó, sokáig eláll
Elkészítés : A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, 6 egyforma részre elosztjuk és nagyon vékonyra kinyújtjuk. A lapokat villával megszurkáljuk, hogy a tészta ne hólyagosodjon fel Süt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Előmelegített sütőben sütjük.
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Nehéz
A tojásokat az édesítővel kicsit kihabosítjuk, majd felváltva hozzákeverjük a sütőporos lisztes keveréket és a tejfölt, olajat. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük a (20×30 cm-es) é...
Elkészítési idő: kb. 1 óra Nehézség: Könnyű