- 1,5 kg magozott sárgabarack
- 30 dkg cukor
- 1 csomag 3:1 zselésítő
- 1 dl barackpálinka
A barackokat leturmixoljuk, maradjanak azért benne darabok.
Összekeverjük a cukorral, a pálinkával és a zselésítővel és felforraljuk. Forrástól számítva 3 percig főzzük. A képződött habot eltávolítjuk.
Sterilizált üvegekbe tesszük, öt percre fejre állítjuk, majd visszafordítjuk és hagyjuk kihűlni.
6 db 2dl
Szilvalekvárt mióta az eszemet tudom egy üstben/vájdlingban főzzük minden nélkül – 4-5-6 óráig takaréklángon – amíg besűrűsödik, csak kimagozzuk. Addig kell főzni, amíg besűrűsödik...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ha felforrt az eper, hagyom kicsit állni és hozzá keverem a jól elkevert szénsavas vizet és zselatint. Majd a chia magot. Mehet üvegekbe. Automatázni: 90 fokon 30 percig
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű