6 tojás fehérje
15 dkg porcukor
15 dkg liszt
2 db citrom leve és reszelt héja
1 kis maréknyi aszalt vörös áfonya (opcionális)
1 kk szódabikarbóna
csipetnyi só
Tetejére:
50 g étcsokoládé
1 ek olaj
A fehérjét verjük közepes keménységű habbá, majd kis adagokban tegyük hozzá a cukrot. Tovább mixelve fényesre dolgozzuk és hozzáadagoljuk a citromlevet és reszelt héját. A lisztet keverjük el a szódabikarbónával és a felaprított vörös áfonyával, majd ezt óvatosan forgassuk bele citromos masszánkba.
Öntsük sütőpapírral bélelt püspökkenyér formába és kb 25 perc sütés után tűpróbával nézzük meg átsült-e a süteményünk. Rácsra téve hűtjük, majd olvasztott csokival locsoljuk tetejét.
A csoki dermedése után recés késsel szépen szelhető :)
A sütőt előmelegítjük. Egy nagy tálban összekeverjük a lisztet, a tojás sárgáját, a tejet, a vizet, a vajat. Kézi mixerrel simára keverjük. A tojásfehérjét habverővel keményre v...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A túrót összekevertem a zabkorpával, pitypangmézzel egy kis kókuszreszelékkel és vizes kézzel golyókat formáztam, majd beleforgattam a kókuszreszelékbe. Lehet a közepébe meggyet te...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű