1.5 kiló paradicsom
50 deka paprika,(fehér de lehet belecsempészni egy két kápiát is)
30 deka hagyma
2 szál petrezselyem zöld és zeller zöld
4 gerezd fokhagyma
4 db babérlevél,1 kávéskanál bors
3 szem szegfűszeg
20 dkg cukor
5 dkg mustár
1dl 10 % ecet
1 evőkanál só
Összekeverem a hozzávalókat és 1 órát főzöm, kiveszem a babérlevelet és összeturmixolom üvegbe teszem, és gépbe 95fok 30 percre!
Érdemes lédús paradicsomot használni akkor nem lesz nagyon sűrű!
Kockára vágom a paradicsomot, felszeletelem a paprikát, felaprítom a hagymát, fokhagymát és beleteszek mindent egy lábasba, a sóval, borssal, szegfűszeggel, babérlevéllel, cukorral...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az apróra vágott hagymát olajon üvegesre pirítjuk, beletesszük a borsot és a gombát.2-3 dl leveskockából főzött lével felöntjük, fedő alatt főzzük. Közben a tejszínt a liszttel cs...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajból ,lisztből,tejből besamelt készítünk.Sózzuk,tejszínben elkevert tojássárgájával dúsítjuk,és reszelt sajtot keverünk bele.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű