1 merő kanál zsír (nem baj, ha egy picivel kevesebb)
1 merőkanál kristálycukor,
3 púpozott merőkanál liszt
3 tojás sárgája
1 kis pohár tejföl,
1 sütőpor
1,5 kg alma (kb), kristálycukor és fahéj (ízlés szerint) Én nem szoktam megdinsztelni, csak összekeverem, állni hagyom, majd jól kinyomkodom.
A fenti hozzávalókat jól összegyúrjuk, majd két felé osztjuk, kinyújtjuk az egyik tésztás és (zsírozott,lisztezett tepsibe terítjüik) Ezen elosztjuk a lereszelt, ízesített almát, befedjük a másik tésztával. A felső tészta tetejét megkenjük a tojások fehérjével (elég 1 tojás fehérje is, a többit másra is fel lehet használni), majd az egész tésztát megszórjuk kristálycukorral. Legvégül villával megszurkáljuk a tetejét és forró sütőben addig sütjük, amíg a pite teteje már szépen pirulni kezd.
Próbáljátok ki, gyors, egyszerű és nagyon finom. Jó étvágyat,
A répát hámozd meg és reszeld le. A cukrot a tojássárgával és az olajjal alaposan keverd ki, majd szórd bele a répát. A sütőport vegyítsd bele a lisztbe, majd szitáld a répás ke...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
1. A tejet meglangyosítjuk és teszünk bele a cukorból 2 kiskanállal, majd rámorzsoljuk az élesztőt. 10 percig hagyjuk letakarva amíg szépen felhabzik. 2. Ezután hozzátesszük a töb...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű