Hozzávalók (egy 20 cm átmérőjű kerek jénai tálhoz):
15 dkg mandula
2-3 ek kakaópor
4-5 nagyobb banán
250 g krémes túró
250 g kókuszzsír
Elkészítése:
1. A mandulát aprítógépben őröltem meg, majd a kakaóporral együtt, lágyabb, puha masszává gyúrtam össze.
2. Egy kerek jénai tálat folpakkal béleltem ki, és egy kevés olvasztott kókuszzsírral kentem be.
A kakaós massza 2/3-át kisebb darabokban haladva körbe a jénai falára tapasztottam.
3. A maradék masszát kis morzsákká gyurkáltam, morzsoltam, a gyerekek imádnak ebbe bekapcsolódni, ahogyan az előző bélelésbe is.
4. Egy nagyobb banánt félretettem, a többit botmixerrel pürésítettem össze a krémes túróval.
Végül hozzáadtam a puha, szoba-hőmérsékletű kókuszzsírt, és jó habosra kavartam, hogy alaposan elvegyüljön benne ez is.
Ízlés szerint ekkor édesíteni lehet még egy kevés vaníliával.
5. A kakaós alappal kibélelt jénaiba belefektettem a felezett banánokat.
Majd ráöntöttem a túrós-kókuszzsíros krémet, a tetejére pedig rámorzsoltam a kakaós, mazsolás maradékot.
A tortánknak már csak le kell hűlnie.
Ehhez 15-20 percre fagyasztóba tettem, majd másfél órára csak simán a hűtőbe.
Erre azért van szükség, hogy a kókuszzsír szeletelhetővé fogja össze a túrókrémes tölteléket. Nem fog kőkeményen állni, inkább lágyan krémes, de szeletelhető lesz.
Végül óvatosan kifordítottam a jénaiból, és lehúztam róla a folpakkot.
Szeletelés előtt 15 perccel érdemes kivenni a hűtőből, hogy a tölteléket megtartó kókuszzsír meglágyuljon egy kicsit.
A túróra tekintettel érdemes hűtőben tartani és legfeljebb 6 nap alatt elfogyasztani a maradékot.forrás:idotetrisz.blog.hu
A hat db. tojássárgáját habosra keverem a porcukorral, a tojások fehérjét habbá verem, a lisztben elkeverem a sütőport. A kikevert tojássárgájához adom a sütőporos lisztet a felv...
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű
Melegítsd elő a sütőt 170°C-ra. Bélelj ki egy tepsit sütőpapírral. Egy tálban verd fel a tojássárgáját a sóval, amíg világos színű lesz. Fokozatosan add hozzá a cukrot, és keve...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt egy kevés cukorral és kb. fél deci tejjel felfuttatom. A lisztet, a tojássárgával, a vaníliás cukorral és a maradék cukorral összekeverem, majd a felfuttatott élesztőt...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes