100 g rumban áztatott mazsola
4 db tojássárgája és a fölvert habja
1 citrom lereszelt héja
160 g cukor, izlés szerint
3 db vaniliás cukor
500 g krémes turó ( quark )
300 g lisztböl készitett palacsinta
Öntett :
2 db tojás
250 ml tej
1 evökanál cukor és egy vaniliáscukor
.Összekeverjük a túrot cukrot reszelt citromhéjat mazsolát,tojássárgáját.
Majd legvégül a fölvert tojásfehérjével.
Ezzel a töltelékkel megtöltjük a palacsintákat jó vastagon.
Majd egy megfelelö sütöformát kivajazzunk és a palacsintákat fölvágjuk 2-vagy 3 fele ( én háromba vágom föl ) majd a palacsintákat sorban lerakjuk.
Az öntet hozzávalóit összekeverjük és leöntjük a palacsintákat vele.
200 fokon kb 30 -35 percig sütjük.
Majd a legvégén porcukorral meghintjük
Az összetevőket összegyúrjuk annyi tejjel hogy könnyen gyúrható legyen. 6 lapot sütünk a tepsi hátán előmelegített sütőben. Krém: a cukrot megpirítjuk, majd a tejjel felöntjük....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat jól összekutyulod és egy 25x35-ös tepsiben megsütöd.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A tojások fehérjét a hideg vízzel keményre verem hozzáadom a tojások sárgáját a forró vizet a porcukrot az olajat a sütőport a vanílíát és a citrom haját legutoljára óvatosan a li...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz