1 bögre liszt /2 dl a mérce /
1 bögre tej
2 tojás
2 evőkanál cukor
1 csomag vaníliás cukor
pici olaj a kisütéshez
A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjét felverjük habnak. A tojássárgájához hozzáadjuk a lisztet, cukrot, vaníliás cukrot, majd a tejjel csomómentesre keverjük, és óvatosan beleforgatjuk a felvert habot.
Palacsintasütőben kisütjük, de csak a közepére öntjük, és a merőkanál aljával kb. 15 cm-es köröket formázunk.
Ízlés szerint megtöltjük. Ajánlanám rögtön dupla adaggal készíteni, mert biztos hogy perceken belül el fog tűnni :-)
Nem hiszem hogy sok ember van aki nem szereti a palacsintát :-) Legyen az lekváros, túrós, diós, nutellás, kakaós….. “nem lehet megunni” kategória :-)
Ezt a változatot régóta készítem, és bizony kiszorította itthon a “normális” palacsintát :-) A tésztája majdnem olyan mint a piskóta.
6-7 tojás habja 10 dkg dió összevágva 10 dkg étcsoki aprítva 5 dkg mazsola 10 dkg cukrozott gyümölcs 8 dkg liszt 12 dkg porcukor 4 dkg olvasztott vaj Az összevágott hozzá...
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Könnyű
Az élesztőt a meleg, de nem forró tejbe morzsoljuk, majd megszórjuk egy evőkanálnyi cukorral és hagyjuk felfutni. A lisztet egy tálba szitáljuk, elkeverjük benne a sót. Hozzáadjuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz