- 1 tojás
- 20 dkg cukor
- 1 cs. vaníliás cukor
- 30 dkg alma
- 1 cs. sütőpor
- 15 dkg liszt
- 1 kanál kávé
- 10 dkg darált dió
Csokimázhoz
- 5 dkg vaj
- 10 dkg csokoládé
A tojást kikeverjük a cukrokkal és a lereszelt almával. A sütőport összekeverjük a liszttel, a kávéval és dióval, majd az almás masszához adjuk, és fakanállal összeforgatjuk.
Sütőpapírral kibélelünk egy 20×30 cm-es tepsit, és belesimítjuk a tésztát. 200 fokra előmelegített sütőben 30-35 perc alatt megsütjük. A sütés vége felé letakarjuk alufóliával, a végén tűpróbával ellenőrizzük.
A vajat a csokoládéval felolvasztjuk a mikróban, simára keverjük, és bevonjuk vele a kihűlt süteményt.
Dermedés után kockákra vágva kínáljuk.
A vajat a cukor felével, a sóval, a vanillincukorral és a reszelt citromhéjjal habosra keverjük. A tojássárgákat apránként hozzáadjuk. A túrót és a tejfölt hozzákeverjük. A tojás...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés: Az összetevőket összekeverem, persze a lisztet utoljára fokozatosan adagolva hogy ne legyen csomós. Tetejét gyümölccsel,csokival díszítjük. Olajozott-lisztezett tepsi...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejszínt nagyon kemény habbá verjük. Rákenjük a vaníliás krémre. A tetejét reszelt csokoládéval is megszórhatjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes