Tésztához:
60 dkg liszt
3 tojás sárgája
5 dkg élesztő
3-4 dl tej
2 evőkanál olaj
3 evőkanál cukor
pici só
Krémhez:
25 dkg margarin
20 dkg porcukor
3 evőkanál kakaó
3 tojás fehérje
Langyos, cukrozott tejben az élesztőt felfuttatjuk. A hozzávalókból lágy tésztát dagasztunk, majd fél órát kelni hagyjuk.
Közben elkészítjük a krémet. A margarint , a porcukorral és a kakaóval gépi habverővel jól kikeverjük, majd hozzáadjuk a felvert tojásfehérje habot.
A megkelt tésztát 6 részre osztjuk. Egyesével kinyújtjuk vékony, téglalap alakúra. Megkenjük a kakaós krémmel és feltekerjük. 3-3-at összefonunk. 37x25 cm-es zsírozott, lisztezett tepsibe tesszük. kb. negyed órát még hagyjuk kelni, majd megkenjük tojással.
Előmelegített sütőben, 180 fokon 10 percig, majd takarékon, még kb. 25 percig sütjük.
Sütés közben még egyszer átkenhetjük tojással.
Az összes hozzávalóból ruganyos tésztát gyúrtam, hagytam fél órát pihenni, majd egy picit átmozgattam. Utána hagytam, amíg teljesen meg nem kelt - mivel mostanában még nincs olyan...
Elkészítési idő: hosszú Nehézség: Könnyű
Az élesztőt a szokott módon cukorral, meleg tejben megáztatjuk. Majd a liszt közepébe öntjük, a tejet, margarint, 2 db tojást, vaníliás cukrot, citromhéjat, sót ízlés szer...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz