Hozzávalók:
37 dkg rétesliszt
1 cs sütőpor
1 citrom reszelt héja
33 dkg porcukor
ezt összekeverjük
15 dkg margarin
75 dkg túró esetleg mazsola vagy magozott meggy
1 vaníliás cukor
3 dl tej
3 egész tojás
7,5 dkg margarinnal kikenjük a kb 30x40-es tepsit
beleszórjuk egyenletesen a lisztes keverék felét
rászórunk 75 dkg túrót
rászórjuk a mazsolát vagy a meggyet, de ezek nélkül is finom
rászórunk 1 cs vaníliás cukrot
rászórjuk a lisztes keverék másik felét
rátördelünk még 7,5 dkg margarint
és az egészet meglocsoljuk 3 dl tejjel, amiben elkevertünk 3 egész felvert tojást.
előmelegített sütőben kb 30 percet sütjük. (180 fok)
Múlt héten Pöcus barátnőm említette, hogy a tesója milyen finom fánkocskákat sütött túró segítségével. Több se kellett nekem, az elképzelés befészkelte magát a fejembe, és nem leh...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztben elmorzsoljuk a margarint. A tojást, tejet, élesztőt alaposan elkeverjük, a liszthez öntjük, és a cukrot, sót is beletesszük. Jól összedolgozzuk. Hűtőben pihentetjük lega...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű