A tésztához
30 dkg liszt
15 dkg margarin
15 dkg porcukor
1 citromból nyert citromhéj (reszelt )
1 dl tej
2 db tojás
1 csomag sütőpor
10 közepes db sárgabarack (vagy őszibarack)
(ha nincsen éppen idény, akkor konzerv is megfelel)
1 ek vaj (a tepsi kikenéséhez)
1 evőkanál liszt (a tepsi kikenéséhez)
A krémhez
30 dkg margarin
10 dkg étcsokoládé
20 dkg porcukor
1.5 dl joghurt (natúr)
1 ek cukrozatlan kakaópor
A tésztához a hozzávalókat (a barackot kivéve) csomómentesre dolgozzuk (nekem robotgép segített).
Egy kb. 25x30 cm-es tepsit kikenünk margarinnal, kiszórjuk liszttel, és egyenletesen elosztjuk benne a masszát.
(Nekem kényelmesebb, és kedvelem is a sütőpapírt. Én azt használtam.)
A barackokat megmossuk, kettévágjuk, a magot eltávolítjuk, és tetszőleges méretű szeletekre vágjuk, majd a barack szeletekkel kirakjuk a tészta tetejét.
Kb. 30 percig sütjük 170 fokon, de tűpróbával ellenőrizzük, majd hagyjuk kihűlni.
A krém hozzávalóit egy kis lábasban összekeverjük, majd kis lángon összemelegítjük (forralni nem szabad), amíg a margarin teljesen el nem olvad.
A krémet a kihűlt sütemény tetejére kenjük. Hűtőben néhány órát pihentetjük, ha kibírjuk a kóstolást, akkor akár egy éjszakán át is jót tesz neki.
Finom édesség és se főzni, se sütni nem kell. Habosra keverünk 15 deka vajat, 3 tojás sárgájával meg 15 deka porcukorral, hozzáadunk 3 evőkanál kakaót , 1-2 evőkanál rumot, végül ó...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Könnyű
A margarint a porcukorral habosra keverjük, hozzáadjuk felolvasztott és kicsit kihűtöt csokokádét. Belekeverjük a durvára darált mogyorót vagy diót. Jól összekeverjük és a mogyoró...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Még melegen rákentem az alsó lapra, amire ráhelyeztem a fedőlapokat. A fedlapoknak a vége azért lett olyan furcsa, mert nem fért el a leveles tészta egyik tepsin sem, ezért egy ki...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű