Piskóta
2 tojás kettéválasztva
2 evőkanál nádcukor
2 evőkanál liszt
1 teáskanál kakaópor
Gesztenye
500 g gesztenye massza
2 evőkanál porcukor
Kevés rum
Vaníliakrém
300 ml tejszínhab felverve
100 g mascarpone
100 g olvasztott fehércsokoládé
1 rúd vanília kikapart belseje
A tojás fehérjét a cukorral verjük nem túl kemény habbá, majd keverjük bele a tojás sárgáját, végül óvatosan forgassuk bele a lisztben elkevert kakaóport. Szilikonos sütőpapíron kenjük a megfelelő méretre. Süssük 210 C-fokon 6-8 percig.
Krém:
A tejszín kihabosítjuk a mascarponéval, majd belekeverjük a fehércsokoládét és a vaníliát.
A sütemény betöltése
Egy maréknyi begyúrt gesztenyemasszából sodorjunk rudat, a többi gesztenyét terítsük szét egy méretre vágott struktúrafólián, majd helyezzük egy őzgerincformába. A vaníliakrémmel töltsük meg félig és helyezzük bele a kisodort gesztenye rudat. Terítsük rá a maradék krémet, majd zárjuk le a piskótával. Egy éjszakát fagyasszuk hűtőben, másnap válasszuk le a formát. Ízlés szerint díszítsük.
A túrót egy keverőtálba teszem, hozzáadom a vaníliás cukrot, a reszelt citromhéjat (én a hűtőben tartok cukorral összekevert citromhéj-reszeléket, mert finomabb és intenzívebb, min...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű