4 egész tojás
1/2 mokkáskanál só
2 evőkanál cukor
1 bögre liszt, ugyanannyi tej+ még egy
Minden összetevőt jól alaposan összekeverünk, tepsibe öntünk, amit előtte kizsíroztunk.
Tetejét olvasztott zsírral meglocsoljuk.
Megsütjük.
Még melegen megszórjuk porcukorral.
Forró zsír, forró sütő.
A hozzávalókat összegyúrjuk, kb 3/4-ét tepsibe nyújtjuk, megkenjük (sok!) lekvárral, a maradék tésztából rácsot teszünk rá, megsütjük. Porcukorral megszórjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A tojásból és a felsorolt anyagokból a szokásos módon piskótát készítünk. Ha kihűlt ketté vágjuk, vékonyan megkenjük lekvárral és a túró krém felével.Erre tesszük a másik fél piskó...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet, porcukrot, kristálycukrot, darált mandulát és a csipet sót egy tálba szitáljuk. A vaníliarudat felhasítjuk, magjait kikaparjuk. Egy közepes lábasba tesszük a vajat, hozz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű