10 dkg vaj vagy margarin (Ráma)
25 dkg kristálycukor
1 db tojás
1 evőkanál kakaó (nem instant)
1 mokkáskanál őrölt fahéj
2 evőkanál lekvár (tetszőleges ízű)
20 dkg finomliszt (BL55)
10 dkg rétesliszt
1 cs. sütőpor
A cukrot a margarinnal habosra keverni, hozzáadjuk a tojást, azzal is jól elkeverni. Utána az őrölt fahéjjal összekevert kakaót, majd a sütőporral elkevert lisztet és a tejet felváltva hozzáadni, jól kikeverni.
170 fokon, alsó-felső sütésen (gáztűzhelynél 3-as fokozat) előmelegített sütőben tűpróbáig sütni. Kb. 30 perc.
Édesanyám, miután kihűlt a süti, 15 dkg porcukor és 1 evőkanál kakaót kikevert, megkente a tetejét, majd megszórta kókuszreszelékkel. Kocka formára vágta.
Az összetört kekszmorzsát keverd össze az olvasztott vajjal, és annyi vízzel hogy jól formázható tésztát kapj. Nyomkodd el egyenletesen egy kapcsos tortaforma aljára. Tedd a hűtőbe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A felsorolt hozzávalókat összekeverjük. Egy tepsit kivajazunk-lisztezünk, beleöntjük a tésztát. Előmelegített sütőben tűpróbáig sütjük. Porcukorral tálaljuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű