1 kg liszt
25 dkg méz
30 dkg cukor
30 dkg margarin
3 db tojás
2 kávéskanál őrölt gyömbér
2 kávéskanál őrölt szegfűszeg
2 kávéskanál őrölt fahéj
1 kávéskanál őrölt narancshéj
3 kávéskanál szódabikarbóna
kis só
A mézet és a fűszereket összefőzzük, hozzáadjuk a margarint, hűlésig kavarjuk. Tojásokat felverjük, hozzáadjuk a cukrot. A liszt egy részét összekeverjük a szódabikarbónával, hozzáadjuk a mézes margarint, végül a tojást, a maradék lisztet. A tésztát csak kicsit gyúrjuk össze. Egy éjszakát pihentetjük. Másnap nyújtjuk, szaggatjuk, arany-barnára sütjük.
Máz: cukor+ tojásfehérje
Gyorsan sül, 6 perc elég a sütéshez, előmelegített sütőben.
Tészta: A tojássárgáját, a cukorral, a dióval, zsemlemorzsával és sütőporral összekeverjük. A tojásfehérjét felverjük kemény habbá és hozzáadjuk a kikevert masszához. Krém: A...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kész piskótat kis kockákra vágjuk, rumos tejbe picit megáztatjuk. Rétegezzük: piskóta - mazsola - csoki öntet - dió - vanilía puding - csoki öntet. 2x ebben a sorrendben. Te...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz