1 kg sertéstarja
paprika, paradicsom
2-3 fej vöröshagyma
só
bors
3 db tojás
A húst megmossuk, kb. fél-egy cm-es szeletekre vágjuk, sózzuk, borsozzuk, aki szereti, tehet rá még foghagymát is, majd hagyjuk állni. Addig a zöldségeket felszeljük, én a paprikát és a paradicsomot is karikára szoktam vágni, de bárhogyan felhasználható, a hagymát felkockázzuk, megdinszteljük. Rádobjuk a paprikát, paradicsomot, sózzuk, borsozzuk, majd a húst a lecsó tetejére pakolgatjuk. Saját levében főzzük, amennyiben szükséges, akkor egy pici vízzel pótolhatjuk az elvesztett folyadékot. Amíg az étel fő, addig a három tojást sóval felverjük. Amikor a hús megpuhult, kiszedjük a lecsóból, félretesszük, majd a felvert tojást a lecsóhoz öntjük, néhány percig kevergetjük, majd a húst visszatesszük a lecsóba.
Én nem szoktam külön köretet csinálni mellé, de akár rizzsel, akár tarhonyával is nagyon finom.
Maradék pörköltből készítettem. A pörköltről leöntöttem a levét. A tejfölt a liszttel összekevertem és behabartam. A pörkölthúst kézi botmixerrel 1 evőkanál tejföllel kipürésíte...
Elkészítési idő: 30-45 perc Nehézség: Könnyű
a tejfölből 2 db tojás 2 gerezd reszelt fokhagyma 1 evőkanál pirospaprika só bors csinálunk egy pácot , Beleforgatjuk a sózott ,borsozott tarját, Pár órára hűtőben tesszük ,akár...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű