- 4 tojásfehérje
- só
- 6 evőkanál porcukor
- habalap
- 2 habfixáló
- vegyes gyümölcs
4 tojás fehérjét egy csipet sóval keményre vertem, de olyan keményre, hogy vágni lehessen, majd lassan hozzáadtam kb 6 evőkanál porcukrot. Az arányok nem az erősségem, szeretek kötöttségek és szabályok nélkül főzni, szóval kóstolni, kóstolni, kóstolni! Mert én édesszájú vagyok.
A cukros fehérjehabnak fényesnek és ragadós-sűrűnek kell lennie. Egy sütőpapírral kibélelt sütőtálcára körlap formában elkezdtem kiteríteni a masszát. Sokan ajánlják, hogy rajzoljunk előtte egy tányér segítségével segéd körvonalat a sütőpapírra, de nekem az túl úri, szóval a szabad kezemre bíztam magam. Érdemes a habot úgy felhalmozni, hogy a pereme magasabb legyen, mint a közepe, hogy könnyebb legyen a tejszínhabot és a gyümölcsöket belehalmozni.
Amint elsimítottam a habot, 150 fokos sütőbe tettem (ami nálam igazából 3as fokozat gázsütőn, és az ajtaját kitámasztottam egy fakanállal, hogy ne süljön, csak száradjon a massza). Itt jön a kellemes rész, betettem egy filmet, a feléig megnéztem (kb. 45 perc), akkor kimentem, rácsuktam az ajtót a sütire, majd lekapcsoltam a gázt, és visszamentem megnézni a film másik felét. Mire vége lett, a sütő kihűlt, és kívül ropogós, belül enyhén ragacsos tortaalap várt rám.
Innentől gyerekjáték: a habalapot (én édesítettet vettem, hogy ne kelljen több látható cukrot belerakni, és ne kapjak sokkot, hogy mennyi szénhidrátot eszek meg egy süteményben) keményre vertem 2 habfixálóval (hogy másnapra se essen össze), belehalmoztam a tortaalap közepébe, majd a savanyú gyümölcsöt elrendeztem a tetején.
A hozzávalókat összegyúrjuk, két részre osztjuk. Az egyikhez hozzákeverjük a kakaót. Egy éjszakát a hűtőben pihentetjük, majd fél cm vastagra nyújtjuk és sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
35 dkg lisztet 20 dkg vajjal (v. margarinnal) elmorzsolunk, hozzáadunk 1 dkg – kevés tejben felfuttatott élesztőt, 1 kk szódabikarbónát, 1 ek cukrot, 1 cs vaníliát, 1 egész tojást...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
A vajat vagy margarint mikrohullámú sütőben felmelegítjük, majd belekeverjük a csokoládét, simára dolgozzuk. A tojásokat a cukorral robotgéppel nagyon habosra keverjük, majd beleön...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes