1 közepes hagyma
0,5 kg csirkemell (bár mi gulyáshúsból csináltunk, szerintem mindenhogy jó)
kb 4 db sárgarépa
2 db fehérrépa
fél karalábé
borsó (mi 1 kg-os mirelit borsót vettünk, annak a felét használtuk fel)
1 teáskanál petrezselyem
1 teáskanál ételízesítő
csigatészta
Hagymát kevés olajon üvegesre pároljuk, majd rátesszük a húst, megszórjuk egy fél teáskanál pirospaprikával és megpároljuk. Ezt követően hozzáadjuk a zöldségeket (sárgarépa, fehérrépa, karalábé, borsó) megszórjuk sóval, borssal, petrezselyemmel és mi még ételízesítőt is raktunk bele. Az egészet még szárazon keverve pároljuk kb. 10 percig. Majd felöntjük vízzel, kb. annyit mint a húslevesnél, amikor végén elfőtt akkor felöntöttük. Közepes lángon főzzük, a vége előtt 20 perccel belerakunk 2 marék csigatésztát (Gábor beleszórta a kezébe) de amúgy kb. fél zacskó volt. Amikor a csigatészta ss megpuhul kész a leves.
Meghámozzuk, majd felkockázzuk a karalábét és a fokhagymát. Egy kevés olívaolajon megdinszteljük a hagymát, majd rádobjuk a karalábét, és együtt pároljuk (fedő alatt) 5-10 percig....
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
Egy fél liter káposztaléhez töltünk egy liter vizet és ebben odateszünk egy nagyobb fazékban , 40 dkg kockákra vágott húst , ez lehet lapocka , lehet csontos porcos rész is sőt ett...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű