1 db tojás
5 dkg vaj (vagy margarin)
25 dkg cukor
25 dkg finomliszt
3 púpozott ek cukrozatlan kakaópor
1 csomag sütőpor
1 csomag vaníliás cukor
1 púpozott ek porcukor
2.5 dl tej
25 dkg sárgabaracklekvár (bármilyen pikáns lekvár megfelel)
A tojást a kristálycukorral és a vajjal (vagy margarinnal) habosra keverjük. Apránként hozzáadagoljuk a sütőporral és kakaóporral kevert, átszitált lisztet. Időnként öntünk a masszához tejet, hogy jól kavarható legyen.
A tepsit sütőpapírral béleljük (vagy kikenjük, és liszttel meghintjük), és ráöntjük a kakaós masszát. Addig sütjük, amíg el nem válik a tepsi oldalától. Mikor megsült, deszkára tesszük, és kihűtjük.
A kihűlt tésztát oldalról keresztben kettévágjuk, és megkenjük valamilyen pikáns lekvárral. Ráborítjuk a tetejét, és vaníliával ízesített porcukorral megszórjuk. Mindig rombusz formájúra szeltük.
sütési hőfok: 180°C
tepsi mérete: 38x22x6 cm
Az élesztőt langyos tejben pici cukorral és egy egész tojással elkeverjük. Ezután rászitáljuk a lisztet, és kicsit összedolgozzuk. Beletesszük a tejfölt és a zsírt, majd kis szünet...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A tejfölt habosra keverjük, beletesszük a cukrokat, a citrom reszelt héját és a levét. A tejszínt kemény habbár verjük, majd óvatosan belekeverjük a citromos krémbe. Egy mély tál...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindent Összekeverni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű