5 dl tej
3 egész szegfűszeg
2 teáskanál vaníliakivonat
2 teáskanál őrölt fahéj
1 kávéskanál őrölt kardamom
6 tojássárgája
20 dkg cukor
2,5 dl rum
2,5 dl tejszín
a tetejére: 1 csipet őrölt szerecsendió és fahéj (elhagyható)
A tejet kis lángon langyosra melegítjük a fűszerekkel és egy teáskanál vaníliakivonattal. A tojássárgákat a cukorral habosra verjük, majd lassan, apránként hozzákeverjük a langyos, fűszeres tejet. Közepes lángon három-öt perc alatt besűrítjük, figyelve arra, hogy a keverék ne forrjon. Hűlni hagyjuk, majd kiszedjük belőle a fűszerdarabokat. Hozzákeverjük a rumot, a tejszínt, a maradék vaníliát, és egy éjszakán át hűtjük. Tálaláskor megszórhatjuk szerecsendióval és fahéjjal.
Tipp: habsipkával is kínálhatjuk. A kész likőr hűtőben néhány hétig eltartható.
Banánt kis edényben vagy a botmixerhez kapott mérőedényben összeturmixoljuk. Hozzá adjuk a tejet és az édesítőszert. Addig turmixoljuk míg össze nem keverednek az alapanyagok. Hűtv...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
Egy lábasban lassú tűzön elkezdjük olvasztani a cukrot. Egy másik lábasban felforraljuk a tejet. Mikor már folyós a cukor és szép halvány barna, akkor ráöntjük a forró tejet....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
2 kg cukrot 2 liter vízzel sziruppá főzünk. Beletesszük a többi hozzávalót. 2 napig áztatjuk. Tüllön átszűrjük. Hűtőben tároljuk. 1:5 arányban hígítjuk
Elkészítési idő: 2 nap Nehézség: Könnyű