A tésztához
125 g kristálycukor
125 g búzaliszt (BL55)
25 g vaj
25 g kókuszreszelék
1 db tojás (közepes, "M"-es méretű)
8 g sütőpor
10 g vaníliás cukor - bourbon
125 ml 2,8%-os tej
1 evőkanál kakaópor - holland
0.5 mokkáskanál rumaroma
A tetejére
50 g tejcsokoládé
50 g étcsokoládé (45%-os)
5 evőkanál kókuszreszelék
Egy robotgép segítségével kikeverjük a kristálycukrot a tojással, a vaníliás cukorral és a vajjal.
Hozzáadjuk a lisztet, a sütőport, a kakaóport, a tejet, és a rumaromát, majd tovább keverjük amíg egynemű nem lesz a massza. Legvégül belekeverjük a kókuszreszeléket is. A masszát egy sütőpapírral bélelt tepsibe simítjuk. A tepsi mérete: 28x19cm és 7 cm magas. Előmelegített, 180 C fokos sütőben megsütjük. A végén tűpróbával ellenőrizzük!
A süteményről levesszük a sütőpapírt, majd megfordítva egy rácson kihűtjük. (Azért fordítjuk meg, mert így szép egyenletesen tudjuk majd eloszlatni a tetején a csokit.)
Gőz felett felolvasztjuk a csokoládét.
Egyenletesen eloszlatjuk a süti tetején, majd amikor kissé megdermedt, megszórjuk kókuszreszelékkel.
Megvárjuk, amíg megszilárdul a csoki a tetején, majd tálaljuk az elkészült kókuszos kevert süteményt.
A tésztát összeállítjuk (nem tévedés összesen 3 alapanyag+a csipet só)...és egy éjszakára a hűtőbe tesszük ....másnap elnyújtjuk téglalap alakúra. Teszünk a hosszabbik oldalra egy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A tésztához összekeverjük a lisztet a porcukorral, a csipet sóval és a szódabikarbónával, elmorzsoljuk benne a vajat, hozzáadjuk a tojást és annyi tejfölt, hogy egy ne ragacsos,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű