4 db alma
4 dl tej
2 tojás
liszt
só
cukor
fahéj
olaj
Az almát meghámozzuk, magházát kivesszük, majd kb fél cm vastag karikára vágjuk. A felhasználásig citromos vízben tartjuk, hogy ne barnuljon meg.
A tojásokat felverjük, adunk hozzá pici sót, majd annyi tejet és lisztet, hogy sűrűbb palacsintatésztát kapjunk. Ha elkészültünk, feltesszük serpenyőbe az olajat, felforrósítjuk. Az almakarikákat lisztbe mártjuk, majd a palacsintatésztába és mindkét felüket 2-3 perc alatt szép aranyszínűre sütjük. Papírtörlőre rakjuk, hogy feligya a felesleges olajat, majd fahéjas porcukorral megszórjuk, és tálaljuk.
A kekszet apróra tördeljük és egy tálba tesszük, hozzáadjuk a vajat és a cukrot, a vaníliás cukrot, majd a habot és robotgéppel összedolgozzuk. Ezt követően sütőformába, vagy egy n...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összegyúrom annyi tejjel, hogy jól nyújtható tésztát kapjak. Elosztom 4 egyenlő részre, és mindegyiket kinyújtom 24 × 22 cm-es lappá. Margarinnal kikent tepsib...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű