1 Ráma margarin,
1 kis doboz tejföl,
40 dkg liszt,
A tésztát összeállítjuk a fenti alapanyagokból, majd ujjnyi vastagságúra nyújtjuk. Pogácsaszaggatóval “köröket” gyártunk, majd sütésálló lekvárt vagy mák, dió stb..tölteléket teszünk a közepére. Ráhajtjuk az egyik felét a másikra és az oldalát lenyomkodjuk. Zsírozott tepsiben rövid ideig sütjük. A kifliket nem kell lekenni semmivel és akkor kész, ha nagyobbak és “csörgősek” lettek . Még melegen porcukorba forgatjuk .
A túrót a cukorral botmixerrel pépesítjük, majd hozzákeverjük a többi hozzávalót. Nem kell megijedni, elég híg lesz! A tésztára öntjük és előmelegített sütőben 200 °C-on kb. 20 per...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes
Ha kézzel vagy kézi mixerrel dolgozunk, akkor a fél deci langyos tejet keverjük el egy teásaknál cukorral, morzsoljuk bele az élesztőt, adjunk hozzá egy-két evőkanál lisztet, és te...
Elkészítési idő: 1 óra 15 p Nehézség: Közepes