8 szelet sertéskaraj vagy sertéscomb
40 dkg gomba
1 db tv paprika
1 db paradicsom
paradicsomsűrítmény
1 doboz főzőtejszín
20 dkg bacon
1 nagyobb fej vöröshagyma
1 gerezd fokhagyma
só, bors, liszt
A felszeletelt húst sózom, borsozom, lisztbe mártom és forró olajban mindkét oldalán megpirítom. Kiszedem a serpenyőből, majd belerakom a felkockázott bacon-t, hagymát, fokhagymát. Állandó kevergetés mellett hozzáadom a feldarabolt paprikát, paradicsomot, paradicsomsűrítményt. Sózom, borsozom, felöntöm vízzel, majd visszateszem a húst. Fedő alatt félkészre főzöm, majd hozzáadom a felszeletelt gombát. Főzöm még kb 20 percig, majd tejszínnel dúsítom. Felforralom, meghintem petrezselyemzölddel és tésztával, galuskával vagy knédlivel tálalom.
Hagymát apró vágjuk, kicsit meg dinszteljük, majd össze dolgozzuk az alapanyagokat, majd ki sütjük. Lehet sütőben vagy tűzhelyen.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű