10-12 szelet sertéskaraj
15-20 dkg bacon szalonna
10 dkg szeletelt szárazkolbász
1 és fél pohár tejföl (egy pohár 175 g-os)
2 dl tejszín
1,5 dl száraz fehérbor (nekem nem volt)
1 nagy fej hagyma
20 dkg sajt
só
bors
A húst kiklopfoljuk, sózzuk, borsozzuk.
A bacont csíkokra vágjuk, a hagymát felkarikázzuk, a sajtot lereszeljük nagylyukú reszelőn.
Cserépedénybe (áztatás után), - nálam jénaiba - rakjuk a rétegeket: hús, bacon, hagyma, kolbász, sajt, tejföl, tejszín. Nálam két réteg lett, a legtetejére pedig sajt kerüljön.
A tetejét meglocsoljuk a borral, nekem ez elmaradt bor híján.
Lezárva 200 °C fokos sütőben kb. 75 perc alatt puhára sütjük, majd tető nélkül még 10-15 percig pirítjuk.
,a ki klopfolt hús szeleteket sózom,borsózom,és elő sütőm olajon,a füstölt szalonnát kockára vágom és ki sütőm,a pörcöt ki szedem,és a zsiradékban meg fonnyasztóm a kockára vágott...
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Könnyű
A 8 szelet húst kiklopfoljuk, majd lisztbe forgatjuk, ezután a bunda hozzávalóiból kevert fűszeres tojásba mártjuk.Kevés olajban kisütjük.
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű
Mindent beletettem egy mély tálba és nagyon-nagyon alaposan összedolgoztam az alapanyagokat. Gyúrtam, gyúrtam, gyúrtam. Egy sütőpapírra ráhalmoztam a húsmassza felét és vékonya...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes