Tészta:
3,5 dl langyos tej
1 ek. cukor
4 dkg élesztő
60 dkg liszt
csipet só
3 tojássárgája
2 ek. porcukor
2 ek.olaj
Krém:
25 dkg vaj
20 dkg porcukor
2 ek. kakaópor
1 tojássárgája
A langyos tejben elkeverek egy kanál cukrot, majd felfuttatom benne az élesztőt. Kimérem a lisztet, adok hozzá csipet sót, a 3 tojássárgáját, porcukrot, olajat és az élesztős tejet. A liszttől függően, lehet, hogy elég lesz 3 dl tej is. Kidolgozom, langyos helyen duplájára kelesztem a tésztát. Kb fél óra múlva kétfelé osztom a tésztát, majd mindegyik részt még 3 felé. Kinyújtom, megkenem a krémmel, felcsavarom, majd 3-t összefonok. Sütőpapírral bélelt tepsire teszem, hagyom kelni 15 percig, majd lekenem tojássárgával és 180 fokon kb 35-40 percig sütöm. Krém: Kikeverek 25 a vajat a porcukorral és a kakaóporral, én teszek bele egy pici fahéjat is.
A tölteléket készítjük el: a mákot egy edénybe tesszük, ráöntjük a tejet és lassú tűzön, kevergetve felfőzzük. Amikor a tej kezd elfogyni, sűrű a massza, akkor elvesszük a tűzhelyr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit egy tálba tesszük és összegyúrjuk, majd két részre osztjuk. Lisztezett felületen két vékony lapot nyújtunk belőle. Megkenjük a töltelékkel mind a két lapot és...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz