A tésztához: 25 dkg darált dió, 25 dkg liszt, 25 dkg margarin, 10 dkg cukor, 2 db tojássárgája, sütőpor
2 tojásfehérje, 20 dkg cukor
A hozzávalókat összedolgozom, majd 2/3-as részét tepsibe nyújtom (könnyen törik a tészta a dió miatt). Megkenem szilvalekvárral, majd berácsozom.
Nem kell teljesen készre sütni.
Az előzőleg lehűtött 2 tojásfehérjét 20 dkg cukorral kemény habbá felverve a rácsok közé szaggatom, majd vissza a sütőbe és alacsony hőfokon, vigyázva, hogy fehér maradjon a hab, készre sütjük
1. A hozzávalókat összekeverjük. Egy galuskaszerű tésztát fogunk kapni. 2. Két evőkanál segítségével forró olajba szaggatjuk. 3. A tészta magától fog megfordulni az olajban. Ez a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kekszet összetörjük és egy tálba tesszük. Az almát lereszeljük, meglocsoljuk a citromlével, majd egy kis edénybe tesszük és a cukorral pár percig melegítjük. Mikor karamelizálódi...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű