-50 dkg alma
-1 csomag vaníliás cukor
-2 ek cukor
-2 db tojás
-30 dkg finomliszt
-2 dl szódavíz
-1 csipet só
-fahaé aki szereti
Az almát meghámozzuk és lereszeljük.
A tojásokat felverjük, a liszttel, a vízzel a sóval, a vaníliás cukorral és a kristálycukorral sűrű palacsintatésztát készítünk.
Végén adjuk hozzá az almát. Ha nem elég leveses, akkor még egy kis vízzel hígíthatjuk a tésztát.
Egy serpenyőben olajat forrósítunk ,evőkanállal beletesszük a masszát és megsütjük a puffancsokat.
Melegen, porcukorral meghintve tálaljuk.
A hozzávalókat összekeverjük,nem kell a tojást felverni. A mázat összefőzni,kókuszba forg....
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
összekutyulod golyókat csinálsz belőle vagy lapítottat vagy hosszút, ahogy kedved van ha akarod, beforgatod zsemlemorzsába vagy ilyesmibe forró olajban kisütöd
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
A kiflit felkarikázom, majd beleteszem egy tálba, ráöntom a 2 dl tejet, kicsit megforgatom, hogy mindegyiket érje. Ezután egy jénaiba pakolom sorba. A túrót ízesítem cukorral és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű