- 2 db csirkemell
- 4 db sárgarépa
-1 db fehérrépa
- 5 dkg zeller,
- 1 zöldpaprika,
- fej hagyma,
- olaj
-3 tojás
- 200 ml tejszín
- pirospaprika
-bors
-lestyán(ízlés szerint)
-(lehet bármilyen zöldséget beletenni)
Az apróra vágott hagymát az olajban megdinsztelem,beleteszem a megreszelt zöldségeket ( lehet karikákra is vágni ) meghintem pirospaprikával,beleteszem a kockára vágott csirkemellet ,paprikát, és felöntöm 2-2,5 l vízzel, fűszerezem és puhára főzöm.
A lestyánt apróra vágom és azt is beleteszem.
Egy nagyobb tányérba a tojássárgákat csomómentesre kavarom a tejszínnel és hozzáöntök 2 merőkanálnyi forró levest folytonosan kavargatva ezután beleöntöm a még forrásban lévő levesbe, hagyom forrjon fel és leveszem a tűzhelyről
Tárkonyecettel , ecettel, savanyú káposzta levével vagy citromlével enyhén savanyítom .
Lehet rizset is tenni bele,én mindig másképp főzöm :)
olaj+hagyma--párolom+hús--párolom+fűszer+bab--vízzel felöntöm+ a végén berántom.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Alaplé készítése: A hagymát kockára vágjuk (nem fontos egyenlő méretre), 1 ek zsíron megfonnyasztjuk, hozzáadjuk a reszelt fokhagymát, belerakjuk az alaplének való halat...
Elkészítési idő: 5 óra Nehézség: Közepes
A felaprított vöröshagymát a zsíron megdinszteljük. Rászórjuk a pirospaprikát, a felkockázott húst, közben sűrűn kevergetjük. Felöntjük vízzel, fűszerezzük. A zöldségeket megtisztí...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű