-1 l tej
- 20 dkg kerekszemü rizs
-12 dkg cukor
-1/2 rúd vanília
-1 citrom reszelt héja
-4 dl tejszín
-4 evőkanál porcukor
-35 g zselatin
-kb. fél kg eper
A rizst bő vízben 5 percig főzöm aztán leszűröm.
Egy nagyobb lábosban felteszem a tejet cukrot vaníliacukrot és a citrom héját főni beleteszem a rizsát is és lassú tűznél puhára főzöm,és hűlni teszem.
A zselatinra fél dl vizet öntök és félreteszem. A tejszínt habbá verem a cukorral és óvatosan a kihűlt rizshez keverem.
A zselatint kis lángon keverve feloldom ( nem forralom!), majd hozzáadok néhány kanál tejberizst, elvegyítem vele és a többi rizshez keverem.
A vízzel kiöblített formába öntöm,lefödve a hűtőben tartom egy éjszakát
. Másnap eltávolítom a karimát és egy tálra fordítom a rizskoszorút. Eperrel és citromfűlevelekkel díszítem
Lehet a közepében is epreket tenni.
Én kis piross zselatint is tettem bele ettől rózsaszin
Elkészítése A lisztbe keverünk 5 deka darált diót, fél csomag sütőport. A sütőt előmelegítjük. A tojások sárgáját habosra keverjük a porcukorral, a tojásfehérjét 1 csipet sóva...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A sütőt előmelegítjük 160 fokra. Egy 26 cm átmérőjű tortaforma alját kibéleljük sütőpapírral, oldalát kivajazzuk. A kekszalaphoz a kekszet zacskóba tesszük, sodrófával morzsásra t...
Elkészítési idő: 1 óra 15 p Nehézség: Könnyű
Tojással habja a sütőben süljön ki.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű