dkg eper
3 tojássárgája
10 dkg cukor
3 dl tejszín
1,25 dl tej
1 zacskó vaníliás cukor
1 csomag kakaós győri édes omlós keksz
5 dkg margarin
tojások sárgáit habosra keverjük a cukorral, felöntjük a forró tejjel, és sűrűre főzzük forrpontig, mert összecsomósodhat. (Legjobb gőz fölött.) Levesszük, s ha a kihűlt, belekeverjük a kemény habbá vert tejszínt, óvatosan beleforgatjuk a tisztított, megmosott, lecsepegtetett epret.
Őzgerinc formát folpackal kibélelünk, beleöntjük a masszát.
A kekszet összetörjük (durvára daráljuk), az olvasztott margarinnal elkeverjük, és a krém tetejét bevonjuk vele. (Kis darabonként ellapíthatjuk, s így több részletben is rátehetjük.)
5 - 6 órára mélyhűtőbe tesszük.
Más gyümölccsel, befőttel is elkészíthető, pl. barack, meggy, ananász, stb
3 lapot sütni,160-180 fokon légkeveréssel.A tésztát tömködni kell,40-50 percig sül. Az oldalára nektarinszeleteket állítunk,tetejére mehet csokimáz. Buczkó Anett
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy kis labasban 80 g vajat kell felolvasztani lassu tuzon, majd bele a 100 ml viz + 100 ml tej. Egy bogreben ossze kell keverni: a 150 g lisztet, fel sutoport, 1 kk sot. Ha mar ma...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőt előmelegítjük 160 °C-ra, a sütőkarika alját kibéleljük sütőpapírral. A tojássárgáját habosra keverjük, a tojáfehérjéből és a cukorból nem túl kemény habot verünk. (Olyasmi...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű