-1 fej saláta
-4 szelet szalonna
-5 gerezd fokhagyma
-200 ml tejszín
-4 tojás
-2 evőkanál liszt
-ecet
-só
A szalonnát apró kockákra vágom és kiolvasztom beleteszem az apróra vágott fokhagymát a salátát kissé megdinsztelem sózom és feltöltöm kb 2 l vízzel.
Közben a tojásokat a liszttel és pici sóval felverem , megsütöm,mikor már nem forró kockákra vágom.
Kikavarom a tejszínt egy tálban a forró levessel felengedem és a levesben borítom.
Tetejére tálaláskor lehet szalonnát,kolbászt pirítani....ki szereti lehet ecetet is csöppenteni bele .
1;Ha friss sóska, akkor megpárolom, turmixban pépesítem vagy mirelit pürét veszek. Ízlés szerint felöntöm vízzel, növényi tejjel vagy növényi tejszínnel. Összerotyogtatom, pici só,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zöldségeket megtisztítjuk, és kis kockákra vágjuk. Kevés zsiradékon puhára pároljuk a vöröshagymát, és hozzáadjuk felkockázott zöldségeket és a zöldborsót. Sózzuk, borsozzuk, és...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű