Tészta:
25 dkg cukor
10 dkg margarin
2 tojás
1 púpos ek kakaópor
szódabikarbóna
20 dkg liszt
1 csésze tejeskávé
Hab:
20 dkg cukor
4 tojásfehérje
Tészta:
A cukrot, margarint és tojást habosra kikeverjük, majd hozzáadjuk a kakaóport, szódabikarbónát, lisztet és tejeskávét. Megsütjük mint egy piskótát.
Hab:
A cukrot a tojásfehérjével gőzön kemény habbá verjük.
A kisült tésztára baracklekvárt kenünk majd a habot. Tetejére pedig olvasztott csokit kenünk.
-Szétválasztjuk a tojások sárgáját és fehérjét. Mindegyikhez 3-3 ev. kanál kristálycukrot adunk. Először kemény habbá verjük a fehérjét. Ezután habosra keverjük a sárgákat, ehhez a...
Elkészítési idő: 2óra Nehézség: Közepes
Mixerrel keverd 4-5 percig tojásokat az édesítővel,ezalatt jó habos lesz és kifehéredik. Keverd hozzá a reszelt répát és a citromlevet vagy ecetet. A száraz hozzávalókat vegyítsd...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindent jól összekeverni egy tálban,18 cm-es tortaformában megsütni és kész :-)
Elkészítési idő: kb. 1 óra Nehézség: Könnyű