Tészta:
4 tojás
17 dkg cukor
2 ek víz
16 dkg liszt
1 csomag sütőpor
5 dkg vágott dió
Krém:
3 dl tej
4 ek liszt
1 tojás
15 dkg margarin
15 dkg porcukor
1 cs vaníliás cukor
Tészta:
A tojássárgáját a cukorral és a vízzel kikeverjük, majd hozzáadjuk a lisztet, sütőport és a vágott diót és végül a 4 tojásfehérje habját.
Krém:
A tejet, a lisztet, a tojást felfőzzük és összevegyítjük a margarinnal, porcukorral és vaníliás cukorral.
A tésztára rákenjük a krémet és reszelt csokival meghintjük.
Elkészítés: Először a tésztát készítjük el: gőz felett összefőzzük a kakaót, a mézet, a tojásokat, a cukrot és a zsírt. Összekeverjük a szódabikarbónát a liszttel és a tejjel, majd...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejben felolvasztom a zsírt. Ha már nem túl meleg a tej, beleteszem a cukrot, majd az élesztőt belemorzsolom és hagyom felfutni. A liszthez hozzáadom a sót, majd hozzáöntöm a lis...
Elkészítési idő: 120 perc Nehézség: Közepes