1 kg liszt
50 dkg margarin
2 kis pohár tejföl
8 dkg élesztő
1 tk cukor
2 db tojás
25 dkg sajt
2 ek só
Tejfölbe élesztő + cukor elkeverjük kicsit megmelegítjük és hagyjuk felfutni.Liszt + margarin összemorzsolni. => ebbe tesszük az élesztős cuccot + felvert tojások 3/4 része + só + 10 dkg sajt ==> összegyúrjuk .
Nem kell pihentetni.
2 cm magas lappá nyújtjuk megkenjük a tetejét tojással sajttal, kiszaggatjuk .180 fokos sütőbe , sütőpapírral bélelt tepsibe 20-30 percig sütjük.
Fontos! Pogácsa mindig forró sütőben és gyorsan kell sütni mert kiszárad. Érdemes a sütő aljába egy fazék forró vizet tenni hogy pára képződjön . ( Élesztős tésztáknál ajánlott ) !
Egy tálban a lisztet, a sót és a margarint összemorzsoljuk. A közepébe beletesszük a tojások sárgáját, a tejfölt és rámorzsoljuk az élesztőt is. A tésztát ezután összegyúrjuk és...
Elkészítési idő: 7 óra Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk pogácsa keménységű tésztát kapunk. Kinyújtjuk tojással kenjük, reszelt sajtot szórunk rá. Pizzavágóval elszeleteljük 200 fokon sütjük.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Nehéz
k
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű